top of page

Povrchové úpravy

Povrchové úpravy našeho masivního nábytku jsou výhradně na olejovém základu.

 

Dnešní oleje se běžně používají na desky stolů i dřevěné pracovní desky do kuchyní. Jejich odolnost se blíží syntetickým lakům a olej zachovává přírodní ráz výrobků.

 

Oleje dovolují dřevu „dýchat“, neodlupují se a nepraskají. Nevytvářejí vrstvu na povrchu dřeva, nýbrž se s ním přímo pojí. Jejich opravitelnost je také daleko snazší oproti lakům, a to i přímo u Vás doma. Veškeré námi používané oleje jsou na přírodním základu lněného/tungového nebo jiného přírodního oleje.

 

Všechny naše výrobky jsou olejovány minimálně dvěma vrstvami, případně třemi až čtyřmi na extrémně namáhaných dílech (stolové desky). Namáhané povrchy, jako jsou stolové desky, židle, lavice apod., jsou ošetřené tvrdovoskovým olejem. Na méně namáhané povrchy používáme polymerovaný tungový olej ředěný pomerančovým olejem. Na výrobky do kuchyně používáme ostropestřecový olej, který je vhodný i pro styk s potravinami a má atest pro konzumaci. Dle přání zákazníka je možné aplikovat pigmentem tónovaný olej pro dosažení kýženého výsledku. Každý olej časem může způsobit drobné rozdíly v odstínu. Na přání zákazníka lze po domluvě aplikovat

i jinou povrchovou úpravu. Vždy však zákazníka v takovém případě upozorníme na možné výhody

a nedostatky konkrétní povrchové úpravy.

DSA07574.JPG
bottom of page