top of page

O dřevě

Dřevo je velmi specifický, stále živý materiál, kterému je třeba porozumět při jeho zpracování. Záleží, kde strom vyrostl, kdy bylo dřevo pokácené a jak a kde se řezivo vysoušelo. Proto se pro výrobu dřevěného nábytku snažíme vybírat jen ten nejkvalitnější materiál. Vždy vybíráme specifické řezivo pro konkrétní účel.


Dřevo má velmi odlišné mechanické vlastnosti v různých směrech. Je třeba se dřevem pracovat jako s „živým“ materiálem a uvažovat tak i při výrobě nábytku. Ne všechna konstrukční řešení jsou vhodná, dřevu se musí zejména umožnit „pohyb“. Některá, dnes hojně používaná řešení, dokonce odporují konstrukčním zásadám používaným našimi předky po staletí.
Dnešní doba zapomíná na logiku postupů vyplývající ze zkušeností. Hlavním heslem dnešní doby
je „rychle a levně“. Tomu odpovídají i konvenčně používané konstrukční spoje, které většinou nejsou tím nejlepším řešením. Proto se snažíme ctít logiku práce se dřevem a vyhýbáme zbytečnému kování, které je jen rychlou náhražkou kvalitního spoje. Maximalizujeme tak životnost nábytku.

Dřevo může mít různou barvu i dle místa těžby. Rozlišují se tři základní řezy kmene. Ty mají rozdílnou kresbu i pevnost a každý náš výrobek je tak originálem. Myslíme na tyto vlastnosti

při výběru jednotlivých dílců, které tvoří výsledný kus masivního nábytku. Olejované dřevo působením vzduchu a UV záření mění odstín a postupem času získává přirozenou patinu.

o_drevě.png
bottom of page